Jdi na obsah Jdi na menu
 


22.-27.8.2007

 

 

 

 

22.8. 21,45

V 18,40 jsme odjely z domova, průjezd Prahou trval skoro hodinu, ale i tak jsme kolem 21,00 zakotvily v penzionu Fáfa na Rozvadově, kde nám otevřel úžasný, mladý a urostlý fešák. Hned vedle je night club Kateřina a jeho červené srdíčko nám bliká do oken. Ještě večer jsme alespoň rychle prošly Asian market, kde si Kajda nic nevybrala, ale já bych si určitě koupila aspoň „značkovou“ kabelku Diesel nebo D+G :-)

23.8. 14,00

V sedm hodin za námi na Rozvadov dorazil Petr Vodrážka s rodiči, protože chtěl večer před svým debutem spát ještě doma, dali jsme si snídani a kolem půl osmé jsme vyrazili směr Fürth, cestou jsme chytli šílenou bouřku a déšť, takže do Arény jsme dorazili v 9,45 (Petr měl hrát od 10,00). Ještě pršelo, ale už to nebylo tak hrozný. U vchodu jsme zaplatili 30,- EUR a dostali „žravenku“ – lístek, na který se bude zaznamenávat, co jsme snědli a vypili a nakonec nám to spočítají a buď něco doplatíme a nebo nám vrátí. (pozn. při přepisu – vrátili nám 2,70 EUR). Petrův zápas posunuli jako 2. a 3. v kvalifikační skupině, takže měl čas se vydýchat, ale i tak bohužel oba prohrál 0-2. První frame ve 2. zápase skoro vyhrál, prohrál ho jen o 4 body – dostal soupeře do perfektního snookeru, ale nechal ho vrátit jen asi 5x, místo aby ho na něm nechal utopit. Nevydržel s nervama, říkal, že mu ho bylo líto a chtěl posunout zápas dál. Škoda, ale nevadí, příští rok bude líp :-). Teď se půjdeme najíst a pak hurá do klubu na Štěpána. Už jsme se potkali i s Pavlem Mistríkem a Petrem Vláškem a dorazili i Štěpán Zabloudil a Jindra Prchal. Jen Hanka se ještě vůbec neohlásila.

14,40

Poobědvaly jsme řízky v Aréně a teď čekáme na kluky, abychom v 15,00 pomalu vyrazili do klubu, kde budeme fandit Štěpánovi. Máme první úlovek – Joe Swail se mnou i s Kajdou.

23.8. 23,20

Jdeme do peří, máme první úlovky podpisů i fotek a hlavně máme 1. úspěch českého snookeru – Štěpán postoupil z kvalifikace a zítra si zahraje mimo jiné i s Neilem Robertsonem. Zítra bude vůbec dlouhý den, Štěpán hraje už v 9 ráno v klubu (což je asi půl hodiny pěšky od našeho hotelu a nebo od Arény) a pak budeme hodně přebíhat, takže jdeme zalehnout, abychom to zvládly.

 

 

 

24.8. 19,10

Dneska naši hráči odehráli většinu zápasů. Štěpán, Jindra i Fang po jednom vyhráli, ale podle očekávání prohráli s TOP hráči všichni shodně 0-2. Štěpán přesto něco vyhrál – sázku s Jindrou o 10 EUR o to, že Neil Robertson s ním nedokáže uhrát 100 bodů. V 1. framu dokonce nahrál break přes 30 bodů (asi 34) a Neil končil asi na 60 bodech. Ve 2. framu už to pro Štěpána vypadalo hůř, ale na 91 bodech se Neilovi koule vyklepala a tak Štěpán sázku vyhrál :-). Za chvíli jdeme na Poker Night a snad předáme Stevovi dárek, i když mám trochu obavy, v jakém je stavu, protože když jsem si ho u Thomase Cesala – organizátor turnaje – schovával, tak mu vypadl. Snad přežil.

24.8. 23,30

Z Poker night jsme odešli, protože tam bylo A) nedýchatelno a B) koukat se na mraky lidí, hrajících poker nás nebavilo. Bylo to spíš pro ty, co poker hrají a chtěli si zahrát s hráči a třeba je zkusit obehrát. My jsme si našli otevřenou restauraci, dali jsme si jídlo a pití, pokecali a teď jdeme spát.

Dneska dorazila skupina z Prahy – Michal Šíma, Tomáš Kejla, Adam Kubín a Eva Poskočilová. Michal udělal pár rozhovorů a už se těším, až je použije při nejbližších přenosech na Eurosportu.

 

 

 

25.8. 7,20

Dneska hrají Štěpán a Jindra své poslední zápasy. Fang má odehráno – 0-2, 2-0, 0-2. Štěpán zatím 1-2 a 0-2 a Jindra to samé. Dneska od 10,00 nastupuje zbytek top hráčů – Doherty, Murphy, Davis, White a Maguire, ale toho jsme viděli už včera, kdy byl v Aréně v civilu. Davise jsme zahlédli na Poker night také už včera.

 

 

 

26.8. 01,30

To není dovolená, ale očistec. Z Players Party (PP) se po Davisově trickshotech, kdy se několikrát pochvalně zmínil i o Ronniem a soutěži mezi německými a britskými hráči (Británie vyhrála 6-5 a já snad prvně v životě fandila Murphymu :-D) vyklubala šílená pařba s diskotékou, kde se nejvíc prdnul Jimmy White, ale i ostatní se dostali do prima nálady a na mě dokonce mrkal Jimmy Michie :-D Ještě k té soutěži – vylosovali se 4 a 4 hráči (zvláštní, že zrovna tihle hráči s sebou měli tága :-D) a hráli proti sobě vždy 1 a 1 na čas – kdo dřív potopí všech 15 červených – od rozstřelu po poslední červenou v kapse a pak barevná dohrávka na čas. Zvláštní bylo, že těch 15 červených vyhráli občas i Němci (Einsle, Munstermann a další 2, které neznám), ale v té barevné dohrávce dominovali hlavně Britové (Murphy, Cope, Holt, King). Dovedli si lépe vodit bílou, ale tu sílu do rozstřelu červených, aby se rozletěly po stole, dovedli dát lépe ti méně zkušení. Při rovnosti výsledků (15 červených rychleji Němec, dohrávka rychleji Brit) se hrálo ještě 5 červených do kapes – prostřední na modrém bodu a po dvou z každé strany. Největší srandu u toho dělal King, který o dost vedl a tak předváděl potápění jakoby ve zpomaleném záběru a ještě u toho zíval a protahoval se :-). Losovaly se i výhry z tomboly a Štěpán vyhrál lístky na Masters do Wembley – asi na zápas Neila Robertsona – aspoň se podívá, jak bude jeho přemožitel hrát v lednu. Taky se dražilo tágo – snad Paula Huntera, ale nejsem si jistá, protože bohužel všechno probíhalo jen v němčině. Vydražilo se za 1.050,- EUR a výtěžek snad šel na nějakou dětskou nemocnici.

Na Party byla i Lindsey Hunter s nějakou blondýnou, která toho na sobě víc neměla než měla, možná podle podoby její sestra. Udělali jsme pár fotek, dali pár piv a jdeme spát, protože zítra (vlastně dneska) nás čeká finálový den. Jo a na příští rok nám Thomas slíbil 8 míst pro hráče :-)))

Přihlásil se mi další český snookerový cestovatel – Jirka, který dorazil autem s dalšími 2ma kluky a spí v nějakém kempu asi 10 km od Furthu. Dorazili na otočku i rodiče Petra Vodrážky a táta prý byl nadšený a chce jet příští rok na celý turnaj. Petr plánuje, že by dorazil o den dřív, aby se mohl v klubu rozehrát.

Hned ráno jsme předali dárek Davisovi, vypadal docela překvapeně a trošku zmateně, ale každopádně potěšeně, bohužel ho nerozbalil, takže jsme jeho reakci neviděli a ani jsme si neověřili, jestli sklo přežilo. V obalu ale okamžitě odhalil snooker table, což mě hrozně potěšilo. Před jeho prvním zápasem dostal ještě dort od organizátorů turnaje.

 

 

 

26.8. 11,30

Dneska jsme zjistili, že Australani nic nevydrží. Po včerejším „trošku náročnějším večeru“ Neil prohrál s Barry Pinchesem 0-3. Ostatní zápasy jsou o něco vyrovnanější. Dost často se zatím hraje na všech 5 framů. Marku Kingovi se taky party moc nevyplatila – vypadl 0-3 s Ianem McCullochem, který dorazil s pivkem v ruce. Na vedlejším stole srovnává Jimmy White s pro mě neznámým jménem Philip Williams na 2-2.

14,50 Jimmy sice vyhrál 3-2, ale vzápětí ho Ryan Day smazal 3-0 a stejným poměrem postoupil i Ian McCulloch přes Shauna Murphyho a zahraje si s Ryanem.

18,00 Semifinále se odehrají mezi Dohertym a McCullochem a O’Brienem a Pinchesem. Stěna je odtažena a plátno spuštěno. Naše skupina hráčů už odjela do Prahy společně s Tony Dragem, pro kterého bylo všechno „fucking“, ale asi to nemyslel nijak zle, prostě je to jen jeho oblíbené slovo. Thomas mi potvrdil, že opravdu na příští rok počítá s osmi českými hráči, za což jsem mu poděkovala a oznámila mu, že je skvělej a že je to neuvěřitelný.

21,40 Vzdaly jsme finále za stavu 2-0 pro Pinchese. Já bych asi ještě pár framů vydržela (pozn. při přepisu – ty 2 určitě – Pinches vyhrál 4-0), ale Kajda už chtěla jít do peří a mně se už nechtělo se vracet. Kluci to dokoukají a ráno nám řeknou, jak to dopadlo. Dražil se podepsaný plakát turnaje a byl vydražen za 850,- EUR.

 

Byly to náročné, ale fantastické 4 dny a už teď se můžeme začít těšit na příští ročník Paul Hunter Classics 2008 :-D.

 

moje fotogalerie - http://good-times.webshots.com/album/560447818kKIIYa?vhost=good-times (na konec galerie jsem přidala 37 fotek od Pavla - Geralta - díky)

fotogalerie Jirky - http://picasaweb.google.com/patrikhusak/PaulHunterClassics

odkaz na reportáž Petra - http://addoncz.jinak.cz/blog/?2007/08/29/frth_ve_tech_dimenzch_aneb_quotjak_jsem_potkal_milionequot

a odkaz na podstatnou část 1. framu zápasu Štěpán Zabloudil x Neil Robertson -