Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šumava

 31.7.-4.8.2011

Začátkem léta jsem na Slevíně - Pepa.cz zakoupila 2 vouchery na pobyt na Šumavském Špičáku. Hotel Kolibřík byl tak trochu pozůstatek socialismu s malými, přeplněnými pokoji a příslušenstvím, kam se člověk pomalu ani nevejde. Nicméně na přespání nám bohatě stačil a více času jsme tam netrávily. Největší atrakcí byl živý mýval a vyhřívaný bazén, který jsme ale za celý pobyt nestihly vyzkoušet :-)

 

kolibrik.jpg

1. srpnový den nás neuvítal zrovna hezkým počasím a tak jsme vyrazily na Boubín, kde jsme si říkaly, že zataženo nebude až tak moc vadit. Cesta byla docela dobrodružná, protože nám kousek za Železnou Rudou pípla rezerva nádrže. Měly jsme před sebou asi 70 km a nevěřily jsme, že nepotkáme benzinku .. nepotkaly. Když jsme dojížděly, tak už jsme měly docela obavy, co s námi bude, ale naštěstí nám nějací turisté poradili, že na cestě k Vimperku benzinka je, takže jsme odložily procházku a nejdřív jely napojit naše autíčko. Pak už jsme se uklidněné vrátily zpět a vyrazily z placeného parkoviště směrem k pralesu. Trochu nás zklamalo, že celý Boubín je kvůli bezpečnosti a ochrany před okusem vysoké zvěře oplocen a tak jsme na prales koukaly tak trochu přes plot. Ale i okolní les byl krásný a procházka to byla moc hezká. 

 boubin.jpg

2.8. už bylo počasí podstatně hezčí a tak jsme si napláhnovaly trasu přes Čertovo a Černé jezero, Bílou strž, Bílý potok a zpět přes Brčálník. Odhadovala jsem to tak na 14-15 km, ale skutečnost byla nakonec asi 25 km, protože jsme ke konci navíc zabloudily, když jsem trvala na tom, že nás zelená dovede zpět k hotelu (kde také ústila), ale vedla nás přitom úplně jinam. Kde jsme minuly správnou rozbočku, netušíme, to asi zůstane záhadou. Cestu jsme začaly stoupáním do sjezdovky na Špičák, kterou nám zpříjemňovala bike dráha, na které jsme čekaly, že uvidíme odvážlivce ve velkých helmách a s páteřáky na zádech. Nakonec jsme viděly jen 2 a odbočily směrem na Čertovo jezero.

 

certovo.jpg

Po asi 2,5 km jsme po "pěší dálnici" došly k Černému jezeru..

 

cerne.jpg

..a po dalších 4 km jsme mohly obdivovat i Bílou strž. Na tu byl výhled jen z vyhlídky, ale to Katce nestačilo, takže slezla níž a nafotila strž i z jiných míst, kde jí ale zase překážel padlý strom.

 

strz.jpg

Pak už jsme se otočily zpět k Železné rudě, došlo na avizované bloudění po zelené a nakonec šťastné dojití podle GPS v Katky mobilu k našemu hotelu. Bylo asi půl osmé a na nohách jsme byly cca 10 hodin.

3.8. jsme se opět probudily do slunečného rána a v plánu jsme měly Povydří. Kačka ale usoudila, že prostě musíme vidět i jezero Laka, takže jsme si k plánované procházce kolem řeky Vydry přidaly ještě 10 km k jezeru Laka podél nehezky vytěžených šumavských lesů s oloupanými kmeny. Stálo to ale za to.

 

laka.jpg

Pak jsme se posunuly o něco dál a na radu dalších turistů jsme zaparkovaly u hotelu Antýgl, protože záchytná parkoviště byla plná. Bohužel nás to stálo jen 3 km zbytečné chůze, protože jsme byly špatně. Po další cestě ke kempu Antýgl už jsme konečně vyrazily na okouzlující cestu podél řeky Vydry, ve které jsme si i smočily usoužené nohy. Pozdravily jsme i slavného Vydríska na Turnerově chatě a když jsme došly až na Čeňkovu pilu, tak jsme obě usoudily, že cca 23 km nám opravdu stačí a u klobás a nanuků jsme počkaly na autobus, který nás odvezl zpět do Antýglu. 

 

povydri.jpg

K hotelu jsme už dojížděly za lehkého deště, který se během pár minut změnil v pořádný slejvák, který vydržel až do rána.

4.8. Poslední ráno nás přivítalo deštěm a tak jsme oželely zbytek plánovaných výletů a zkusily si potvrdit návštěvu u známé, co má na Šumavě chalupu. Bohužel byla nemocná v Praze a tak z návštěvy sešlo. Nesešlo ale z dalších výletů, protože se počasí umoudřílo a tak jsme ještě vyrazily na Chalupskou a Jezerní slatě, ze kterých nás víc nadchla Chalupská, ze které je také následující fotka.

 slat.jpg

Jezerní slať byla bez vody, taková zajímavá louka. Pak už jsme jely jen do vyhlášené cukrárny a pekárny na Kvildě, kde jsme sesypaly dohromady všechny zbylé drobné a koupily si 4 sladké kousky dobrot, o které jsme se poctivě podělily. GPS se rozhodla, že se budeme kochat i po cestě zpět a tak nás vedla malými vesničkami a nakonec jsme málem skončily v Hošticích :-)

Po Slovensku 2. hezká dovolená, příště by to chtělo delší dobu a lepší počasí.

Více fotek na http://dan-na.rajce.idnes.cz/ - Šumava